Gjenerator Hidroelektrik Pelton Turbine 1200 KW

Përshkrim i shkurtër:

Fuqia: 1200 kw
Shpejtësia e rrjedhjes: 0,60 m³/s
Koka e ujit: 260 m

Frekuenca: 50Hz/60Hz
Tensioni: 6300 V
Efikasiteti: 92%-95%
Lloji i gjeneratorit: SFW1200
Gjenerator: Ngacmim pa furçë
Materiali i vrapimit: Çelik inox
Shpejtësia: 750 rpm


 • :
 • përshkrim i produktit

  Etiketat e produktit

  Rrota Pelton është një turbinë uji e tipit impuls dhe është projektuar në mënyrë që buza e rrotës lëvizëse - e quajtur edhe vrapues, të ecë me gjysmën e shpejtësisë së rrymës së ujit.Ky dizajn ka ujin që largohet nga timoni me shumë pak shpejtësi;duke nxjerrë kështu pothuajse të gjithë energjinë e impulsit të ujit - duke e bërë atë një turbinë shumë efikase.
  Rrotat Pelton janë turbina të zakonshme për hidrocentrale të vogla, kur burimi i disponueshëm i ujit ka kokë relativisht të lartë hidraulike me shpejtësi të ulët rrjedhjeje, ku rrota Pelton është më efikase.Rrotat Pelton janë bërë në të gjitha përmasat, nga sistemet më të vogla mikro Hidro deri te shumë më të mëdha se sa do të kërkonin njësitë e vogla 10 MW.
  Përparësitë e rrotës Pelton
  1. Përshtatuni situatës që raporti i rrjedhës dhe kokës është relativisht i vogël.
  2. Efikasiteti mesatar i ponderuar është shumë i lartë dhe ka efikasitet të lartë në të gjithë gamën e funksionimit.Në veçanti, turbina e avancuar Pelton mund të arrijë një efikasitet mesatar prej më shumë se 93% në intervalin e ngarkesës prej 30% ~ 110%.
  3. Përshtatshmëri e fortë ndaj ndryshimit të kokës
  4. Është gjithashtu shumë i përshtatshëm për ata me raport të madh tubacioni me kokë.
  5. Sasia e ndertimit eshte e vogel.
  Duke përdorur turbinën pelton për prodhimin e energjisë, diapazoni i prodhimit mund të jetë nga 50 KW në 500 MW, i cili mund të zbatohet për diapazonin më të madh të kokës prej 30m deri në 3000m.Në përgjithësi, nuk ka nevojë për digë dhe tub.Kostoja e ndërtimit është vetëm një pjesë e vogël e asaj të llojeve të tjera të njësive të gjeneratorëve të turbinave me ujë, dhe ndikimi në mjedisin natyror është gjithashtu shumë i vogël.Meqenëse vrapuesi funksionon në dhomën e vrapimit nën presion atmosferik, kërkesa e vulosjes së kanalit të tejmbushjes së presionit mund të hiqet.

  Gjenerator hidroturbinash Pelton Wheel 1200KW

  Chengdu Froster Technology Co, Ltd

  Turbina 1300 KW është përshtatur për një klient në Lindjen e Mesme.Konsumatori fillimisht kishte një plan ndërtimi të hidrocentralit, por inxhinierët tanë rekomanduan një plan projektimi më të mirë bazuar në situatën e projektit, i cili e ndihmoi klientin të ulte koston me 10%.
  Vrapuesi i turbinës 1200 KW i është nënshtruar një kontrolli dinamik të ekuilibrit dhe strukturës së injektimit të drejtpërdrejtë.Mbytësja prej çeliku inox, gjilpëra spërkatës dhe unaza mbyllëse prej çeliku inox janë të gjitha të nitriduara
  Valvula me ndërfaqe PLC, ndërfaqe RS485, valvula e kontrollit të anashkalimit elektrik, kutia e kontrollit elektrik.

  026

  Sistemi i kontrollit elektrik

  Paneli i kontrollit shumëfunksional i integruar i krijuar nga Foster mund të monitorojë dhe rregullojë rrymën, tensionin dhe frekuencën në kohë

  Pajisjet e përpunimit

  Të gjitha proceset e prodhimit kryhen nga operatorë të aftë të makinerive CNC në përputhje me procedurat e kontrollit të cilësisë ISO, të gjitha produktet janë testuar shumë herë

  Paketimi i rregulluar

  Pakoja e brendshme është e mbështjellë me film dhe e përforcuar me kornizë çeliku, dhe paketa e jashtme është prej kuti standarde prej druri

  Avantazhet e produktit
  1.Kapaciteti gjithëpërfshirës përpunues.Të tilla si OPERATOR 5M CNC VTL, makineri të mërzitshme për dysheme 130 & 150 CNC, furra pjekjeje me temperaturë konstante, frezë me rrafsh, qendra e përpunimit CNC etj.
  2. Jetëgjatësia e projektuar është më shumë se 40 vjet.
  3.Forster ofron shërbim një herë falas në faqe, nëse klienti blen tre njësi (kapaciteti ≥100kw) brenda një viti, ose shuma totale është më shumë se 5 njësi.Shërbimi i kantierit përfshinte inspektimin e pajisjeve, kontrollin e ri të vendit, trajnimin e instalimit dhe mirëmbajtjes etj.
  4.OEM pranuar.
  5. Përpunimi me CNC, testimi i ekuilibrit dinamik dhe i përpunuar pjekja izotermale, testi NDT.
  6. Dizajn dhe aftësi R&D, 13 inxhinierë të lartë me përvojë në dizajn dhe kërkime.
  7. Konsulenti teknik nga Forster punoi në hidroturbinën e depozituar për 50 vjet dhe i dha leje speciale të Këshillit të Shtetit Kinez.

  Video me gjenerator turbinash Pelton 1200 KW


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Lini Mesazhin tuaj:

  Produkte të ngjashme

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni