Kosto e ulët ndërtimi civile Efikasitet i lartë Koka e ulët 500 KW S – Lloji turbinë tubulare

Përshkrim i shkurtër:

Koka neto: 10 m
Rrjedha e projektimit: 7.08m3/s
Kapaciteti: 500 KW
Efikasiteti i makinës reale të turbinës: 88.4%
Efikasiteti i vlerësuar i gjeneratorit: 93%
Shpejtësia e vlerësuar e rrotullimit: 720 rpm/min
Gjenerator: Ngacmim pa furçë
Materiali i tehut: Çelik inox
Mënyra e instalimit: horizontale


përshkrim i produktit

Etiketat e produktit

S – Lloji Turbinë Tubulare

Chengdu Froster Technology Co, Ltd

Turbina Tubulare S-Type, e njohur gjithashtu si turbina me zgjatim boshti, miraton rregullimin horizontal aksial.Karakteristika e dukshme strukturore është se fletët udhëzuese janë rregulluar në 65° në vijën qendrore të njësisë dhe përdoret një mekanizëm boshtor konik udhëzues uji.Kanali i rrjedhës së tubit tubular S-Type përbëhet nga tubi i hyrjes, unaza e ndenjëses, mekanizmi konik i drejtimit të ujit, dhoma e rrjedhës, koni i bishtit, bërryli i tërheqjes së tipit S dhe brezi i pasmë.Kanali i rrjedhës së Tubrinës Tubulare të Llojit S është boshtor dhe uji rrjedh paralel me boshtin e turbinës te vrapuesi.

tubular turbine

Përgatitja e paketimit

Kontrolloni përfundimin e bojës së pjesëve mekanike dhe turbinës dhe përgatituni të filloni matjen e paketimit

Lexo më shumë

Gjenerator turbinash

Gjeneratori miraton një gjenerator sinkron të ngacmimit pa furça të instaluar horizontalisht

Lexo më shumë

Dërgesë

Kaplan Turbine+Generator+Paneli i Kontrollit+Guvernatori+Valvula+Pjese Kembimi e rregullt+Udhëzimet e funksionimit/Udhëzimet e instalimit & Vizatimi i paraqitjes

Lexo më shumë

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Produkte të ngjashme

    Na dërgoni mesazhin tuaj:

    Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni