Ниска цена на градежништвото Висока ефикасност Ниска глава 500KW S – Тип тубуларна турбина

Краток опис:

Нето глава: 10м
Проток на дизајн: 7,08m3/s
Капацитет: 500 KW
Ефикасност на реалната машина на турбината: 88,4%
Оценета ефикасност на генераторот: 93%
Номинална брзина на вртење: 720 вртежи во минута/мин
Генератор: Побудување без четки
Материјал на сечилото: нерѓосувачки челик
Начин на инсталација: Хоризонтално


Опис на производот

Ознаки на производи

S – Тип тубуларна турбина

Chengdu Froster Technology Co., Ltd

Тубуларната турбина од типот S, позната и како турбина за продолжување на вратилото, прифаќа хоризонтален аксијален распоред.Очигледната структурна карактеристика е тоа што водечките лопатки се наредени на 65 ° до централната линија на единицата и се користи аксијален конусен механизам за водич за вода.Проточниот канал на тубуларна тубрина од типот S се состои од влезна цевка, прстен на седиштето, конусен механизам за водење на вода, комора за тркалање, конус за задна патека, лакт за провев од тип S и задна лента.Проточниот канал на тубуларната тубрина од типот S е аксијален, а водата тече паралелно со оската на турбината до тркачот.

tubular turbine

Подгответе го пакувањето

Проверете ја завршната обработка на бојата на механичките делови и турбината и подгответе се да започнете со мерење на пакувањето

Прочитај повеќе

Турбински генератор

Генераторот прифаќа хоризонтално инсталиран синхрон генератор за возбудување без четкички

Прочитај повеќе

Испорака

Каплан турбина+генератор+контролен панел+гувернер+вентил+редовен резервен дел+упатство за работа/прирачник за инсталација и цртеж на распоред

Прочитај повеќе

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја