Производи

 • 3×630kw Francis Turbine Hydro Power Plant

  3×630kw Френсис турбина хидроцентрала

  Нето глава: 50м
  Проток на дизајн: 1,52 m3/s
  Капацитет: 630 KW
  Ефикасност на реалната машина на турбината: 89%
  Оценета ефикасност на генераторот: 92%
  Номинална брзина на вртење: 750 вртежи во минута/мин
  Генератор: Побудување без четки
  Материјал на сечилото: нерѓосувачки челик
  Начин на инсталација: Хоризонтално

 • 8600kw Kaplan Turbine Generator

  8600 kw Каплан турбински генератор

  Нето глава: 21м
  Проток на дизајн: 50m3/s
  Капацитет: 8600 KW
  Ефикасност на вистинска машина на турбината: 90%
  Оценета ефикасност на генераторот: 94%
  Номинална брзина на вртење: 500 врт/мин
  Генератор: SCR побудување
  Материјал на сечилото: нерѓосувачки челик
  Начин на инсталација: вертикална

 • Low Civil Construction Cost High Efficiency Low Head 500KW S – Type Tubular Turbine

  Ниска цена на градежништвото Висока ефикасност Ниска глава 500KW S – Тип тубуларна турбина

  Нето глава: 10м
  Проток на дизајн: 7,08m3/s
  Капацитет: 500 KW
  Ефикасност на реалната машина на турбината: 88,4%
  Оценета ефикасност на генераторот: 93%
  Номинална брзина на вртење: 720 вртежи во минута/мин
  Генератор: Побудување без четки
  Материјал на сечилото: нерѓосувачки челик
  Начин на инсталација: Хоризонтално

 • 20ft 250KWh 582KWh Containerized Lithium-ion Battery Energy Storage Systems

  Системи за складирање енергија со литиум-јонски батерии со контејнери од 20 ft 250 KWh 582 KWh

  Номинална моќност на празнење 250KW
  Номинална моќност на полнење 250KW
  Номинален капацитет за складирање на енергија 582 KWh
  Номинален напон на системот 716,8V
  Опсег на напон на системот 627,2 ~ 806,4 V
  Број на кабинети за батерии 3
  Тип на батерија LFP батерија
  Спецификација на контејнер 20 стапки
  Помошно напојување на контејнер 20KW
  Големина на контејнер 6058*2438*2896
  Степен за заштита на контејнерот IP54

 • 2X200KW Pelton Turbine Hydraulic Electric Generator

  Хидрауличен електричен генератор со турбина Pelton 2X200KW

  Моќност: 200 KW
  Стапка на проток: 0,25 m³/s
  Глава на вода: 103м
  Цена: По договор
  Фреквенција: 50Hz/60Hz
  Сертификат: ISO9001/CE
  Напон: 400V
  Ефикасност: 93,5%
  Тип на генератор: SFW200-12/850
  Генератор: Генератор за возбудување без четки
  Материјал за тркач: не'рѓосувачки сел

 • 750KW Brushless Excitation Hydroelectric Axial Flow Generator Kaplan Water Turbine

  750KW хидроелектричен генератор на аксијален проток за возбудување Каплан водена турбина

  Моќност: 750 KW
  Стапка на проток: 6 m³/s
  Глава на вода: 15м
  Цена: 11000-13000 УСД
  Фреквенција: 50Hz/60Hz
  Сертификат: ISO9001/CE
  Напон: 400V или 6300V
  Ефикасност: 93%
  Тип на генератор: SFW750-12/1730
  Генератор: Генератор за возбудување без четки
  Материјал за тркач: не'рѓосувачки сел

 • 15KW Hydroelectric Vertical Francis Turbine Generator For Home

  Хидроелектричен вертикален Францис турбински генератор за дома од 15KW

  Моќност: 15 KW
  Стапка на проток: 0,15 m³/s
  Глава на вода: 15м
  Цена: 11000-13000 УСД
  Фреквенција: 50Hz/60Hz
  Сертификат: ISO9001/CE
  Напон: 220 V
  Ефикасност: 85%
  Тип на генератор: SFW15
  Генератор: Генератор на постојан магнет
  Вентил: Вратен вентил
  Материјал за тркач: не'рѓосувачки сел

 • Stainless Steel Pelton Turbine Wheel 30KW Hydroelectric Pelton Turbine Generator

  Нерѓосувачки челик Pelton турбински тркала 30KW Хидроелектричен Pelton турбински генератор

  Моќност: 30 KW
  Стапка на проток: 0,08 m³/s
  Глава на вода: 50 m
  Фреквенција: 50Hz/60Hz
  Сертификат: ISO9001/CE/TUV/From-E
  Напон: 400V
  Ефикасност: 90%
  Тип на генератор: SF-W-30
  Генератор: Побудување без четки
  Вентил: Вентил со пеперутка
  Материјал за тркач: не'рѓосувачки сел

 • Small 1KW 3KW 5KW Micro Hydro Fixed Blade Kaplan Turbine Generator for Home

  Мал 1KW 3KW 5KW Micro Hydro Fixed Blade Kaplan генератор за турбини за дом

  Излезна моќност: 3KW,5KW,10KW
  Стапка на проток: 0,08 m³/s-0,15 m³/s
  Глава на вода: 3-10 m
  Фреквенција: 50Hz/60Hz
  Сертификат: ISO9001/CE/TUV
  Напон: 220V/380V
  Ефикасност: 85%
  Генератор: Постојан магнет или побудување
  Вентил: Вратен вентил
  Материјал: Јаглероден челик
  Волутен материјал: јаглероден челик

 • Hydraulic Turbine Generator 250KW Hydroelectric Francis Turbine

  Хидрауличен турбински генератор 250KW Хидроелектрична Францис турбина

  Моќност: 250 KW
  Стапка на проток: 0,5 m³/s
  Глава на вода: 60м

  Фреквенција: 60 ​​Hz
  Сертификат: ISO9001/CE/TUV
  Напон: 400V
  Ефикасност: 93%
  Номинална струја: 451А
  Генератор: Побудување без четки
  Номинална брзина на вртење: 900 вртежи во минута
  Материјал за тркач: нерѓосувачки челик
  Начин на VConnection: Директна врска

 • 4200KW Hydro Francis Turbine Generator

  4200KW Хидро Френсис турбински генератор

  Моќност: 4200 KW
  Стапка на проток: 4,539 m³/s
  Глава на вода: 110м
  Фреквенција: 50 Hz
  Сертификат: ISO9001/CE/TUV/SGS
  Напон: 400V
  Ефикасност: 92%
  Тип на генератор: SFW4200
  Генератор: Побудување без четки
  Вентил: Вентил со пеперутка
  Материјал за тркач: нерѓосувачки челик

 • 1200KW Hydroelectric Pelton Turbine Generator

  Хидроелектричен Pelton турбински генератор од 1200KW

  Моќност: 1200 kw
  Стапка на проток: 0,60 m³/s
  Вода глава: 260 m

  Фреквенција: 50Hz/60Hz
  Напон: 6300V
  Ефикасност: 92%-95%
  Тип на генератор: SFW1200
  Генератор: Побудување без четки
  Материјал за тркач: нерѓосувачки челик
  Брзина: 750 вртежи во минута

1234Следно >>> Страница 1/4

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја