Профил на компанијата

7
5

Основана во1956 година, Chengdu Forster Technology Co., Ltd. некогаш беше подружница на кинеското Министерство за машини и назначен производител на мали и средни хидроелектрични генератори.Со66 годинисо искуство во областа на хидраулични турбини, во 1990-тите, системот беше реформиран и започна самостојно да дизајнира, произведува и продава.И почна да го развива меѓународниот пазар во 2013 година. Во моментов, нашата опрема долго време се извезува во Европа, Азија, Јужна Америка, Северна Америка и многу други региони богати со вода, и стана долгорочен кооперативен снабдувач на многу компании, продолжувајќи да одржуваат тесна соработка.

Форстер турбините имаат различни типови, спецификации и сигурен квалитет, со разумна структура, сигурна работа, висока ефикасност, стандардизирани делови и практично одржување.Капацитетот на една турбина може да достигне 20000 KW.Главните типови се Каплан турбина, сијалица тубуларна турбина, турбина S-цевка, турбина Францис, турбина турбина, турбина Пелтон.Форстер, исто така, обезбедува електрична помошна опрема за хидроелектрични централи, како што се гувернери, автоматизирани микрокомпјутерски интегрирани контролни системи, трансформатори, вентили, автоматски средства за чистење отпадни води и друга опрема.

Форстер строго се придржува до меѓународните стандарди на IEC и стандардите на GB.И има CE, ISO, TUV, SGS и други сертификати и има голем број патенти за пронајдоци со висока технологија.
Ние секогаш се придржуваме до принципот на чесност и прагматизам, на прво место на квалитетот, ги интегрираме слободоумноста и животниот став во нашата работа и се стремиме да создадеме победничка ситуација за клиентите, претпријатијата и општеството.Во жестоката пазарна конкуренција, ние секогаш се придржуваме до успехот или неуспехот на деталите и се фокусираме на постигнување извонредност во духот на претпријатието.

НАША ПРЕДНОСТ

Интегритет, прагматизам, иновации, обезбедете најдобро решение за вашата електрана

8

Интелигентна производствена опрема

Има напредна автоматизирана опрема за производство на CNC и повеќе од 50 техничари за производство од прва линија, со просечно работно искуство од повеќе од 15 години.

team

Дизајн и способности за истражување и развој

13 високи хидроенергетски инженери со богато искуство во дизајн и истражување и развој.
Многупати учествувал во дизајнирањето на кинеските хидроенергетски проекти на национално ниво.

未标题-4

Услуги на клиентите

Бесплатен приспособен дизајн на решенија + доживотна бесплатна услуга по продажбата + доживотна опрема за следење по продажбата + бесплатна инспекција на непланирани електрани на клиентите

9

Посета на клиентите

Секоја година примаме многу клиенти за инвестирање во хидроенергетска опрема и нивни тимови од целиот свет да ја посетат нашата фабрика, да им обезбедат решенија на клиентите лице в лице и да потпишуваат договори.

10

Меѓународна изложба

Ние сме резидентен изложувач на најголемата светска индустриска изложба-Hannover Messe, и често учествуваме на ASEAN Expo, Russian Machinery Exhibition, Hydro Vision и други изложби во Соединетите Држави.

Hydro Turbine

Сертификати

Како високо-технолошки претпријатие во Кина, имамеISO9001:2005систем за управување со квалитет,TUV, SGSфабричка сертификација,CE, СИЛсертификација и голем број иновативни патенти за пронајдок.Во 2013 година се стекна со увозни и извозни квалификации и започна со меѓународна трговија.

Најчесто поставувани прашања

Како да се избере вистинската турбина?Има толку многу модели кои се нудат на вашата веб-страница.И како да се пресмета капацитетот на турбината?

Само кажи ми ја главата на водата, брзината на проток, нашиот постар инженер ќе го изработи решението за тебе.Капацитетот на турбината: P=брзина на проток (кубен метар/секунда) * Глава на вода (m) * 9,8 (G) * 0,8 (ефикасност).

Кои информации треба да ги дадам за да ја добијам понудата?

Треба да ја знаеме главата на водата, брзината на проток, нивото на напон, фреквенцијата, работата на мрежата или надвор од мрежата, нивото на автоматизација од вас за да го изработиме решението.

Кога ќе ми се исклучи турбината, кој може да ми помогне да го решам проблемот?

Слободно може да ми се јавите дење или ноќе на мојот мобилен телефон +8613540368205.Сигурен сум дека нашиот инженер може да го реши проблемот или со промена на резервни делови или со отстранување на нешто.

Што другите велат

добра услуга... испорачана по барање

Добар производ и многу добра услуга!!!Го препорачувам!

Оставете ја вашата порака:


Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја